116453293_2690604417878819_4302179376195219740_o

Odpadamy w półfinale

Kaszubia przegrała na własnym boisku z Radunią Stężyca 0:2 w półfinale regionalnego Pucharu Polski.

W pierwszej połowie „Duma Kaszub” skupiła się przede wszystkim na bronieniu dostępu do swojej bramki. Goście dominowali i efektem ich przewagi był strzelony gol, po uderzeniu zawodnika Raduni piłka odbiła się jeszcze od nogi naszego zawodnika i wpadła do siatki. Po zmianie stron Kaszubia zaczęła coraz śmielej atakować bramkę przeciwnika, dużo ożywienia wprowadził wprowadzony Kewin Wesołowski. To właśnie ten zawodnik po akcji Tomasza Tuttasa znalazł się sam na sam z bramkarzem, lecz niestety piłkę na rzut rożny wybił w ostatniej chwili obrońca Raduni. Po chwile przyjezdni zdobyli drugą bramkę, lecz nasi piłkarze walczyli do końca. Fantastycznym uderzeniem z 25 metrów popisał się 18-letni Mikołaj Hofman, jednak końcami palców obronił jego próbę bramkarz Raduni. Do końca meczu nasi zawodnicy walczyli o trafienie. Niestety, w finale zagra zespół Raduni Stężyca, który z przebiegu meczu zasłużył na zwycięstwo i awans do finału wojewódzkiego pucharu Polski. Naszej ekipie gratulujemy walki do ostatnich minut i dobrej postawy w meczu z faworytem tego meczu starcia.

Kaszubia Kościerzyna- Radunia Stężyca 0:2 (0:1)
Skład: Pupka-Lipiński, Rycewicz (46′ Wesołowski), Wąs, Wróbel, Kubiszewski, Cysewski, Żukowski (80′ Kafarski), Śmietanko, Hański (60′ Hofman), Troka (15′ Bujnowski), Tuttas.